Чому я буду голосувати за Василя Зеленчука?

1.07.2019

Сфера охорони здоров’я – одна з головних сфер, які забезпечують життєдіяльність України. Під час виборів кандидати обіцяють своїм виборцям “золоті гори”. Але більшість політиків обходять стороною тему медицини: багаті люди можуть дозволити собі лікуватися в кращих українських приватних клініках і в закладах за кордоном, а також мають можливість купувати дорогі ліки. Тому проблеми простих людей їм не зрозуміти.

 Кандидат в народні депутати від 186 виборчого округу Василь Зеленчук неодноразово зустрічався з працівниками медустанов регіону – від санітарки до головного лікаря, від фельдшерсько-акушерського пункту в маленькому селі до лікарні в районному центрі і Херсоні. Він вислухав всі прохання та проблеми, але не став обіцяти нічого фантастичного. І це по-хорошому здивувало, адже народ втомився від казок. Ще більше здивувало, що його візити до медичних установ не були пов’язані з виборами: він був на контакті з лікарями задовго до “народно-депутатської” кампанії.

 Василь Васильович окреслив для себе перелік першочергових проблем, які потрібно вирішити на Херсонщині та в цілому в Україні: матеріально-технічна база, доступні медикаменти для соціально незахищених верств населення (пенсіонерів, інвалідів) і, що дуже важливо, зарплати медпрацівників. Василь Зеленчук побачив, що все більше лікарів їдуть в пошуках гідного заробітку в інші області та навіть інші країни. І цей процес може бути фатальним: наш регіон залишають як досвідчені професійні лікарі, які поставили на ноги не одну тисячу чоловік, так і молоді працівники, які повинні прийти на зміну своїм старшим колегам. Але ж народ на став менше хворіти …

 Окремо варто зупинитися на питанні страхової медицини. Деякі люди виступають проти неї, не розуміючи, яким чином будуть оплачуватися послуги лікарень, а деякі вважають, що вона вкрай потрібна і її можна впровадити одним помахом чарівної палички. Ми неодноразово спілкувалися з цього приводу з Василем Зеленчуком. І він розуміє, що за страховою медициною – майбутнє України. Але реалізація відповідної реформи – дуже довгий і трудомісткий процес, який вимагає довгих бюрократичних змін. Василь Зеленчук стверджує: потрібно докласти всіх зусиль для того, щоб реформування сфери охорони здоров’я пройшло з мінімальним збитком для бюджету, закладів, їх працівників і, звичайно ж, пацієнтів. Україні важливо зберегти баланс між здоров’ям і грошима. Перший фактор, звичайно, в сотні разів важливіший. Але і зайві необгрунтовані витрати, якими у нас супроводжуються деякі реформи, ні до чого державі, яка переживає глибоку економічну кризу.

 Ще один важливий показник – ставлення Василя Зеленчука до медустанов на його нинішній посаді. Херсонська обласна рада, в якій Василь Васильович працює першим заступником голови, дійсно ставить сферу охорони здоров’я на одну з пріоритетних позицій у своїй діяльності. При цьому депутати і керівництво не просто виділяють гроші – вони дійсно пропонують нові ідеї та ініціативи. Чого варта лише робота над створенням Центру радіаційної терапії на базі Херсонського обласного онкологічного диспансеру. Цей заклад може стати єдиним у своєму роді на всьому півдні України. Адже Херсонщина – один з лідерів по онкозахворюваності.

І такі аргументи можна перелічувати досить довго.Василь Зеленчук розуміє, що від розвитку медицини залежить життя людей.

Багато медики будуть голосувати за Василя Зеленчука – за кандидата, який знає проблеми сфери охорони здоров’я і вміло розставляє пріоритети у вирішенні проблем. 

                     Головний лікар Олешківської районної лікарні Борисов В. І.


css.php