«Не варто звинувачувати погоду. Потрібно розбиратися з проблемою і захищати людей», – Василь Зеленчук

14.06.2019

На початку червня Херсонщина зіткнулася зі справжньою природною катастрофою. В регіоні пройшли сильні зливи, які стали причиною серйозного лиха. Особливо постраждали населені пункти Олешківського та Голопристанського районів.

 

Так, наприклад, в селі Таврійське Гладківської об’єднаної територіальної громади (Голопристанський район) град «побив» дахи приватних домоволодінь, місцевої школи, сільського клубу і т.д. Схожі події пережило і село Козачі Лагері Олешківського району, де негода, до того ж, зривала дахи будинків. Але особливо постраждало селище міського типу Нова Маячка того ж району. Через проблеми з дренажною системою населений пункт перетворився на справжню Венецію: сотні присадибних ділянок були затоплені. Це призвело не тільки до простих незручностей, але і поставило під питання можливість виживання людей. Адже, як відомо, більшість жителів Олешківського району заробляють за рахунок вирощування і подальшого продажу овочів, а дощі в прямому сенсі знищили «людський хліб».

 

Від Херсонської обласної ради у вирішенні проблем простих людей негайно включився перший заступник її голови, кандидат в народні депутати по 186 виборчому округу Василь Зеленчук. Вже наступного дня після того, як негода пронеслася по Олешківському та Голопристанському районах, він відвідав Козачі Лагері і Нову Маячку, яка більше всіх відчула гнів погоди.

 

Василь Зеленчук впевнений: винна не стільки природа, скільки людська недбалість. Ще в 2017 році був готовий проект, спрямований на рішення проблем з «відходом» дощової води з селища Нова Маячка. Передбачалася модернізація існуючого дренажу – будівництво горизонтальної дренажної системи. Але ініціатива, яка повинна була змусити людей забути про проблему підтоплення, так і не була впроваджена…

 

Василь Васильович вважає, що це – недопрацювання влади різних рівнів, в першу чергу – селищної та районної. Адже саме ці представники органів місцевого самоврядування та органів влади краще за всіх знають про те, що доводиться практично щорічно переживати жителям Нової Маячки. Але, як кажуть в народі, «поки грім не вдарить, мужик не перехреститься». Не особливо дбав про це питання, а якщо бути точним – взагалі не звертав увагу на благання людей і народний депутат від даного округу. За п’ять років у Верховній Раді він палець об палець не вдарив, щоб хоч якось використовувати свій мандат для лобіювання інтересів простих громадян. Тих громадян, які свого часу обрали його…

 

«У кінцевому підсумку наші люди були кинуті напризволяще, залишені з бідою сам на сам, – розповідає Василь Зеленчук. – У них зруйновані будинки, знищені овочі, які допомагають жителям Голопристанського та Олешківського районів заробляти гроші на життя, а нашому регіону – отримувати екологічно чисті продукти місцевого виробництва. Мені прекрасно знайомі проблеми сільського господарства: моя сім’я займається аграрним виробництвом, тому ми знаємо, наскільки примхливою буває природа і наскільки важко з нею впоратися. Але не варто звинувачувати погоду. Потрібно бути готовими гідно зустрічати всі її удари, потрібно оперативно розбиратися з проблемою і потрібно докласти усіх зусиль, щоб захистити людей», – впевнений Василь Зеленчук.

 

Уже зараз кандидат в народні депутати робить все для того, щоб ліквідувати наслідки катастрофи і уникнути її повторення в майбутньому.

 

«Я, як перший заступник голови Херсонської облради, відразу звернувся з проханням про скликання сесії, на якій депутати обласного рівня повинні розглянути питання порятунку Голопристанського та Олешківського району. Засідання призначено на 18 червня. Зважаючи на серйозність проблеми, я впевней, що депутати обласної ради підтримають мою пропозицію про виділення коштів у сумі 2-х мільйонів гривен на ліквідацію наслідків повені в Новій Маячці та 0,5 мільйона гривень на ремонти дахів у Таврійському. На вирішення проблем Козачіх Лагерів поки що виділено 0,5 мільйонів гривень з районного бюджету, але обласна рада буде звертатися до Кабінету Міністрів щодо виділення додаткових коштів з резервного фонду», – зазначив Василь Зеленчук.

 

Але це — лише невеликий відсоток роботи, яку потрібно зробити, щоб навести лад у постраждалих районах.

 

«Так, селищна влада Нової Маячки повинна переглянути питання оподаткування людей. Адже у місцевих жителів просто немає коштів для сплати земельного податку: ці гроші вони беруть з продажу овочів. Але головне – потрібно піднімати цю проблему на загальнодержавному рівні. Кабінет Міністрів повинен згадати, що в Херсонській області живуть такі ж люди, як і у всій Україні. А в подальшому ми будемо домагатися виділення грошей з державного бюджету на модернізацію дренажної системи в Новій Маячці», – зазначив Василь Зеленчук.

 

У той же час, варто розуміти, що всі ці процеси займуть певний час. Адже бюрократію і владну субординацію ніхто не відміняв.

 

«На даний момент у мене не так багато важелів впливу на тих, хто вершить наші долі в Києві. Але в разі, якщо люди підтримають мене в прагненні допомогти їм, я готовий взяти на себе таку відповідальність. Звичайно, багато хто може сказати, що це – передвиборчий піар. Але чи потрібно це мені? Я не збираюся залишати Херсонщину, яка стала для мене рідною. І я просто не зможу дивитися в очі людям, які мені довірилися», – заявив Василь Зеленчук.

 

Попереду ще більше половини літа, а також звично дощова для нашого регіону осінь. Тому людям, які повинні піклуватися про простих громадян, необхідно мобілізувати свої сили на те, щоб мінімізувати наслідки негоди. Кандидат в народні депутати Василь Зеленчук готовий запропонувати свою допомогу. Він вже зараз усіма силами намагається розібратися з питанням компенсації коштів потерпілим з різних населених пунктів і модернізації системи дренажу в Новій Маячці. І підтримка людей може в кілька разів посилити його можливості


css.php