Василь Зеленчук закликав не продаватися агітаторам від президента за 1000 гривень.

5.03.2019

У Херсоні представники Блоку Петра Порошенка «Солідарність» пропонують людям роботу інтерв’юера в соцопитуванні. А в місті Каховка пропонують за гроші агітувати за чинного Президента або надати ксерокопії документів родичів, які не зможуть бути на виборчих дільницях за станом здоров’я. 

Ще в грудні 2018 року, до офіційного старту виборчої кампанії, у групі «Робота в Херсоні» в Фейсбуці з’явилося оголошення про «роботу на виборах». Зацікавлених додали в групу в Вайбері, де більш детально повідомили про умови роботи та обов’язки. У чаті сповістили, що треба проводити соцопитування, яке організовує місцевий штаб «БПП «Солідарність»: «Для участі в підготовці до виборів Президента вам необхідно надати ксерокопії документів (паспорт та код), зайнятість не більше 2 днів на місяць, винагорода 1000 гривень. Опитуєте людей в будинку, в декількох під’їздах, заповнюєте анкету і здаєте її. Одразу отримуєте гроші. Потрібно питати людей про політичні вподобання». Для того, щоб отримати 1000 гривень, потрібно заповнити 50-55 анкет. 

Уже на початку січня херсонці почали повідомляти про проведення опитування, в якому у мешканців міста питають, за кого вони будуть голосувати, як вони оцінюють роботу Петра Порошенка, які реформи знають, телефон та домашню адресу. За інформацією херсонського інтернет-видання «Мост» друковані оголошення про набір інтерв’юерів розміщувалися також на під’їздах. 

У Каховці громадянам також пропонують співпрацю представники місцевого осередку «БПП «Солідарність». Про такі факти повідомила головний редактор газети «Каховська зоря» Жанна Кисельова, яка розповіла, що вже четверо людей зверталися в редакцію з інформацією, що їм надходять дзвінки з незнайомого номеру з пропозиціями агітувати за Петра Порошенка за 1000 гривень, а одній людині пропонували за таку ж суму надати ксерокопії паспортів своїх родичів, які стовідсотково не зможуть бути на виборчих дільницях за станом здоров’я. 15 січня мешканці Каховки писали в соціальній мережі, що бачили на вулицях міста людей, які проводять соцопитування «для майбутніх виборів» та збирають дані громадян.

Всі ці факти виявила громадянська мережа ОПОРА, яка наголосила, що все це є порушенням виборчого законодавства. Передвиборна  агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів (ч. 1 ст. 57 Закону України «Про вибори Президента України»).

Юрист Ольга Коцюруба зазначає, що відповідно до частини 6 статті 64 Закону України «Про вибори Президента» прямо забороняється укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації. 

В Херсоні та Каховці під виглядом соціологічного опитування фактично проводитиметься оплатна прихована агітаційна діяльність, звичайно, за межами витрат виборчого фонду. Особливо насторожує в цьому контексті використання працівників бюджетної сфери. У випадку, якщо на «бюджетників» чинився тиск чи вони залучалися до агітаційної діяльності шляхом обману, такі дії можуть вже містити ознаки кримінального правопорушення», – наголошує юрист.

Василь Зеленчук, перший заступник голови Херсонської облради прокоментував цю ганебну ситуацію: «Таке відбувається не тільки на Херсонщині. Цей «трюк» зараз поширюється країною. 4 мільярди гривень планується витратити на ці так звані «соціологічні опитування», а насправді ж це прямий підкуп виборців. Люди повинні розуміти, що у можновладців є можливості витратити такі кошти (згадайте хоча б аферу «Роттердам плюс»), але ж потім вони обов’язково «відіб’ють» свої гроші. Тож не продавайте своє майбутнє за тисячу гривень, бо ви дорого за це заплатите. Країна балансує над прірвою. П’ять років корупції, імітації реформ, коли йде війна – це вирок нинішній владі. Потрібні нові керівники держави, які нарешті зроблять величезну роботу з глобальної очистки України від корупційних чиновників. Але влада до останнього чіплятиметься за свої «тепленькі» місця, схеми і можливість дерибанити бюджет, буде робити все можливе, щоб виграти вибори. Тож українці повинні добре це розуміти, і не дати себе обдурити ще раз».

Василь Васильович окремо наголосив на важливості проголосувати серцем. Не продавати голос, а подбати про майбутнє, яке ми залишимо своїм дітям та онукам, майбутнім поколінням:

«Отримавши сьогодні від влади 1000 грн. до наступних виборів країна може не дожити. Без перебільшення, березневі вибори – останній шанс для країни отримати гідного Президента»!


css.php