Воєнний стан у дії: експертна оцінка ситуації

30.11.2018

З 28 листопада у десяти регіонах України діє воєнний стан. Як стверджує Президент України Петро Порошенко: «Він введений,щоб захистити українського воїна. Захистити законодавчо, надавши йому право застосовувати зброю за межами операції Об’єднаних сил, де зброя застосовується на підставі закону про деокупацію Донбасу. Захистити його конституційно. І надзвичайно скоротити час на можливу реакцію у випадку широкомасштабної наземної російської агресії»Як запевняє Петро Порошенко, не буде жодних причин для того, щоб переносити вибори, які відбудуться 31 березня 2019 року. Маємо надію, що це насправді буде саме так.

А поки що розберемося, як воєнний стан діє у нашому регіоні. Чи відчувають його жителі міст та сіл Херсонської області. А також та запитаємо експертів, що вони думають з цього приводу.

Пересічні громадяни кажуть, що особливих змін вони не помітили. Зараз проводяться маштабні навчання територіальної оборони області, на які запросила резервістів. На сесії міської ради прийняли рішення заборонити продаж піротехніки та вручили повістки до військомату деяким чиновникамНа сесії обласної ради, за пропозицією Владислава Мангера, були прийняті зміни до регламенту. Затвердили, що на час воєнного стану, якщо терміново потрібно перерахування коштів, або вирішувати якісь питання в області, то обласна рада має можливість зібратися терміново протягом години, трьох годин, доби. Але якщо депутат не може бути присутнім на сесії особисто, він може використати засоби електронного зв’язку, скайп, WhatsAppВасиль Зеленчук наголосив, що такі зміни до регламенту Херсонської обласної ради необхідні для того, щоб оперативно працювати для вирішенняпитань обороноздатності у регіоні.

Заступник голови обласної ради Василь Зеленчук прокоментував ситуацію: «Херсонщина, одна з десяти областей України, де введено військовий стан. Це потрібно робити, адже поруч окупований Крим. Але цей військовий стан такий же гібридний, як і війна, що йде вже п’ятий рік. Насправді ж Росія дійсно веде війну в Україні… за український ринок. У в цьому вона досить успішна. Коли два українських воєнних катери маневрували під вогнем російських прикордонних кораблів, їх двигуни були заправлені російським пальним. Це не сенсація – це статистика. В Україну з Росії йде колосальна кількість дизелю, бензину, мазуту, вугілля. А з України у зворотному напрямку – труби, металовироби, вагонні колеса… Незважаючи на «торгівельну війну», Україна збільшила експорт у Росію продуктів рослинного виробництва на 289 відсотків, тваринництва на 292, виробів з шкіри та міху на 275 відсотків!Тобто за останні два роки, незважаючи на війну, торгівля між країнами демонструє відмінну динаміку до зростання. За оцінками експертів частка російського імпорту пального – це 80 відсотків. Те ж саме з вугіллям. У 2019 році Україна планує імпортувати антрацитове вугілля з двох країн. У Росії закуповують 3 мільйони815 тисяч тон, в США – 418 тисяч тон. Але й Україна теж збільшила продаж стального прокату на 28 відсотків та продала 179 000 колесних пар для вагонів. Країна-агресор могла б купити і більше але «Інтерпайп» вже не тягне – виробництво перевантажене. 

Всі ці шокуючі цифри є у відкритому доступі. Тобто,виходить війна окремо, а торгівля – окремо? Це питання так і залишиться риторичними, бо нинішня влада відповіді на нього не дає! Але вибори вже скоро, люди повинні розуміти, що відбувається в їх країні. Тож владі доведеться звітувати перед тими, хто довірив їй керівництво країною у дуже важкі часи. Чи скажуть вони нам правду?»


css.php